NORSKE MEDALJEVINNERE I OL, VM OG EM
OLYMPISKE LEKER
1900 Carl Albert Anderen Stav Bronse
1908 Arne Halse Spyd Sølv
Arne Halse Spyd fristil Bronse
Edvard Larsen Tresteg Bronse
1912 Ferdinand Bie Femkamp Gull *
1920 Helge Løvland Tikamp Gull
1924 Sverre Hansen Lengde Bronse
1928 Olav Sunde Spyd Bronse
1948 Bjørn Paulson Høyde Sølv
1956 Egil Danielsen Spyd Gull
Audun Boysen 800m Bronse
Ernst Larsen 3000 hinder Bronse
1984 Grete Waitz Maraton Sølv
1996 Vebjørn Rodal 800m Gull
Trine Hattestad Spyd Bronse
2000 Trine Hattestad Spyd Gull
2004 Andreas Thorkildsen Spyd Gull
2008 Andreas Thorkildsen Spyd Gull
* Jim Thorpe hadde best resultat, men ble diskvalifisert
Diskv. ble opphevet i 1982, men Bie beholdt sin gullmedalje.
VERDENSMESTERSKAP
1978 Grete Waitz Terrengløp Gull
1979 Grete Waitz Terrengløp Gull
1980 Grete Waitz Terrengløp Gull
Ingrid Kristiansen 3000m Bronse
1981 Grete Waitz Terrengløp Gull
1982 Grete Waitz Terrengløp Bronse
1983 Grete Waitz Terrengløp Gull
Grete Waitz Maraton Gull
1984 Grete Waitz Terrengløp Bronse
1985 Ingrid Kristiansen Terrengløp Bronse
1987 Ingrid Kristiansen Terrengløp Bronse
Ingrid Kristiansen 10000m Gull
Ingrid Kristiansen Gateløp Gull
1988 Ingrid Kristiansen Terrengløp Gull
Ingrid Kristiansen Gateløp Gull
1991 Lars Arvid Nilsen Kule Sølv *
1993 Trine Hattestad Spyd Gull
1995 Vebjørn Rodal 800m Bronse
1997 Hanne Haugland Høyde Gull
Trine Hattestad Spyd Gull
1999 Trine Hattestad Spyd Bronse
2005 Andreas Thorkildsen Spyd Sølv
2007 Andreas Thorkildsen Spyd Sølv
2009 Andreas Thorkildsen Spyd Gull
Trond Nymark 50km kappgang Sølv
2011 Andreas Thorkildsen Spyd Sølv
* Ble opprinnelig nr. 3, men Georg Andersen som ble nr. 2
ble dikset pga. positiv dopingprøve.
EUROPAMESTERSKAP
1934 Birger Halvorsen Høyde Sølv
Otto Berg Lengde Sølv
Holger Albrechtsen 110m hk Bronse
1938 Edgard Bruun 50km gang Bronse
1946 Gotfred Holmvang 10 kamp Gull
Haakon Tranberg 100m Sølv
Haakon Tranberg 200m Sølv
1950 Sverre Strandli Slegge Gull
1954 Sverre Strandli Slegge Sølv
Audun Boysen 800m Bronse
Ernst Larsen 3000m hinder Bronse
1958 Audun Boysen 800m Sølv
Egil Danielsen Spyd Sølv
1969 Berit Berthelsen Lengde Bronse
1974 Grete Waitz 1500m Bronse
Terje Thorslund Spyd Bronse
1978 Grete Waitz 3000m Bronse
1982 Ingrid Kristiansen Maraton Bronse
1986 Ingrid Kristiansen 10000m Gull
1990 Are Nakkim 10000m Sølv
Georg Andersen Kule Bronse *
1994 Geir Moen 200m Gull
Steinar Hoen Høyde Gull
Trine Hattestad Spyd Gull
Geir Moen 100m Sølv
Vebjørn Rodal 800m Sølv
Mette Bergmann Diskos Bronse
1998 Jim Svenøy 3000 hinder Bronse
2006 Andreas Thorkildsen Spyd Gull
2006 Susanne Wignene 10000m Sølv
2010 Andreas Thorkildsen Spyd Gull
* Ble opprinnelig nr. 4, men Vjatsjeslav Lykho, Sovjet ble
disket pga. positiv dopingprøve.